languages.sk Vírivky Vírivky

languages.sk – Byt alebo dom?

Prišiel ten pravý čas osamostatniť sa. Od malička ste snívali o tom, že si svoj vysnívaný domov postavíte sami, tehlu po tehle. Alebo sa len nasťahujete do útulného bytu niekde v centre mesta. No nakoniec máte dilemu – dom alebo byt? 

Byt

Byt má oproti domu jednu veľkú výhodu a tou je jeho cena. Ak sa totiž rozhodnete ísť bývať do domu, pripravte si omnoho väčšiu sumu peňazí (samozrejme závisí to hlavne od lokality).

O byt sa nemusíte až tak starať ako o rodinný dom. Žiadne sekanie, či polievanie trávy. Stačí si len poupratovať svoj interiér a máte vystarené.
Jedna z veľkých nevýhod je horšie súkromie. V byte totiž nemôžete robiť taký hluk ako v rodinnom dome. Zvuk sa ľahko dostane ku susedom cez steny a stropy.

Dom

Ako sme spomínali vyššie, obrovská výhoda domu je súkromie. Nemusíte sa starať o to, či ste moc hlučný, či televízia v obývačke je pustená moc nahlas. V dome môžete robiť rôzne grilovacie párty, kúpať sa v bazéne. Navyše, ak vlastníte domáceho miláčika (psa, či mačku), bývanie v rodinnom dome sa im bude určite viac páčiť ako v byte.

Obe možnosti majú svoje výhody aj nevýhody. No výber je už na Vás.