languages.sk Vírivky Vírivky

languages.sk – Aktuálne developerské projekty v Bratislave, vedeli ste o nich?

V našom hlavnom meste sa za posledné roky rozmohla výstavba. Vyzerá to tak, akoby tu bol raj developerov a mesto sa rýchlym tempom mení. Pokiaľ nechodíte bežne do všetkých častí mesta, boli by ste prekvapení koľko nových stavieb vzniklo. A to od menších projektov pre bývanie až po veľké obchodné a administratívne komplexy. Povedzme si o niektorých.

Gansberg - toto je nový projekt v lokalite Koliba, ktorý sa bude stavať. Pomenovaný je podľa historického názvu lokality. Budú to tri budovy s výškou 3 až 4 poschodia. Spolu to bude 48 bytov, najmä 3-izbové a 4-izbové.

Uniq Staromestská - je už dokončená stavba, ktorá čaká na kolaudáciu. Ide o administratívny komplex, ktorý má 7 podlaží a ponúka plochu 8300 metrov štvorcových pre kancelárie a 900 metrov štvorcových pre retail. Ak ste dlhšie nešli po staromestskej ulici, táto stavba vás určite prekvapí, keďže predtým tam bolo len parkovisko.

Predovšetkým prvá fáza každého takéhoto projektu si vyžaduje použitie ťažkej techniky a príslušenstva - stavebné stroje, poľnohospodárske stroje, elektrocentrály - na výkopové práce, úpravu terénu a prípravu stavenej plochy na budovanie základov. Táto fáza si vyžaduje množstvo pracovných hodín, takže stroje musia byť udržiavané v dobrom stave, teda mať k dispozícii aj náhradné diely