languages.sk Vírivky Vírivky

languages.sk – Ako si správne pripraviť vodnú fajku

Vodná fajka sa v poslednej dobu stáva stále čoraz populárnejšou záležitosťou. Dokonca v popularite už predbehla aj klasickú fajku. Napriek tomu, že je príprava vodnej fajky pomerne jednoduchá, nie vždy si ju ľudia vedia správne pripraviť. Spísali sme preto jednoduchý návod, po ktorom si vodnú fajku vychutnáte tak, ako sa má.

  1. Naplňte sklenenú vázu vodnej fajky - do sklenenej vázy vodnej fajky nalejte primerané množstvo vody. Ideálne množstvo je také, keď spodná časť trubice fajky je ponorená približne 3-4 cm vo vode.
  2. Poskladanie fajky - Ak máte vo váze primerané množstvo vody, môžete fajku zostaviť. Najprv spojte sklenenú vázu s kovovým telom tak, že telo fajky zasuniete ľahko do vázy. Pokiaľ vám spojenie ide ťažko, môžete tesnenie navlhčiť vodou. Zároveň pripojte koniec hadice do bočného vývodu fajky.
  3. Kontrola tesnosti vodnej fajky - Na otvor vo vrchnej časti fajky pritlačte dlaň a ústami natiahnite vzduch z hadice, ako by ste fajčili. Ak ucítite pod rukou ťah a vo vode neuvidíte bublinky, potom je všetko v poriadku.
  4. Pridajte správne množstvo tabaku - do korunky nasypte voľne rozdrobený tabak či už z tabatierky alebo zo sáčku. Jeho množstvo by malo byť cca. 3 mm pod horným okrajom korunky. Tabak však nezatláčajte, aby mala fajka dobrý ťah. Následne zabaľte korunku alobalom. Do alobalu, v časti kde zakrýva tabak, spravte malé dierky so špendlíkom alebo špáradlom.
  5. Nasadenie korunky - ak máte korunku pripravenú, môžete ju opatrne nasadiť na vrchnú časť fajky.
  6. Zapáľte uhlík - uhlík uchyťte do klieštikov a zapáľte ho na okraji so zápalkou alebo zapaľovačom. Následne uhlík položte na alobal na korunke.
  7. Vodná fajka je pripravená - a môžete začať si ju vychutnávať.