languages.sk Vírivky Vírivky

languages.sk – Ako si najlepšie požičať auto z autopožičovne

Nakoľko sa prenájom áut z autopožičovni stáva čoraz populárnejší, tak sme si pre vás prichystali krátky návod, ako si auto požičať čo najvýhodnejšie.

  1. Spravte si prieskum trhu na internete - v dnešnej dobe, kedy už je všetko na internete, je to výborná možnosť ako sa zorientovať medzi množstvom autopožičovní. Viete si tak porovnať ceny jednotlivých autopožičovní či overiť dostupnosť áut.
  2. Kedy auto naozaj potrebujete? - sadzby za prenájom áut sa líšia aj od počtu dní. Čím máte auto dlhšie prenajaté tým je denná sadzba nižšia. Preto si dopredu poriadne naplánujte, v ktoré dni auto budete potrebovať a kedy ho musíte vrátiť.
  3. Kde auto vyzdvihnúť a kde vrátiť - množstvo autopožičovní si stále účtuje poplatky za to, keď auto vrátite na iné miesto, ako odkiaľ ste si ho požičali. Preto si dopredu skontrolujte ich podmienky.
  4. Skontrolujte si doklady a preštudujte podmienky požičovne - pred samotnou cestou si nezabudnite skontrolovať platnosť vašich dokladov ako aj naštudovať podmienky požičania auta. Hneď na začiatku si zistite prípadné časové, kilometrické či geografické obmedzenia.